Červenec 2010

čupro supro

31. července 2010 v 21:30 meine kecyki
Ahhhhhhhhhhhooooooooooojjjj!!!
Jsem zpátky z dovolený užila jsem si to ai když s malým problémkem :-D no ted uz se tomu smeju s podivem no užila jsem si to moc díky za komenty. No nted uz asi pudu za chvilicku spat tak uz koncim mejte se :-)
vaše mája

papapapa

23. července 2010 v 21:30 meine kecyki
Tak ahoj, no jednu na dovolenou na Vysočinu huráááááá, jendoufam ze  nebude prset :-( at muzem se jit nekam vykoupat attd. No a co VY A PRÁZDNINY?? kde jste je stravili jak si je užíváte?? Jnak zas pro moje AFFS kdyby byla nejaka kontrola tak tu nebudu tak m nevyrazujte prosimm!! :-). Jinak protoze mam dobrou naladu tak par smajliku :-).

ahojky

21. července 2010 v 18:11 meine kecyki
Tak po dlouhe dobe překvapivě   jsem tu zas: Mám se super. Na doře máme takový malý bazének :-). No a po dlouhe dobe jsem si pokecala s kámoškou a tak. No objevila jsem pár dobrých blogů.
Jsou to autorské blogy a docela zajímavé :-).
Jinak se mám fajn :-)


 Tak se měte fajnovsky jak já :-)
vaše mája


tomáš klus

16. července 2010 v 15:01 ONI, ti borci
hustý borec


Životopis

Tomáš Klus se narodil 15.5.1986 v Třinci. Ještě donedávna se věnoval vrcholovému sportu, dnes studuje herectví na pražské DAMU a především hraje na kytaru a skvěle zpívá.

Muzikant, který si umí sám napsat chytlavou melodii, poutavý text a výslednou píseň dokáže také osobitě interpretovat, to je v dnešní době takřka ohrožený druh. O to větší událostí je, když se někdo takový na naší scéně objeví.

Všechny výše uvedené - a ještě mnohé další - přednosti v sobě spojuje talentovaný písničkář Tomáš Klus. Díky rodičům, velkým hudebním nadšencům, vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů. Dodnes také mezi své největší oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu či kapelu Mňága & Žďorp. Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip.

Přitom ještě nedávno se jeho jméno objevovalo především ve spojitosti se sportem. V roce 2002 si dokonce jako člen vítězného družstva odvezl zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji.

Kvůli sportu také v brzkém věku vyměnil rodný Třinec za Prahu, kde ho však brzy začal vábit svět umění. "Bylo mi patnáct šestnáct a najednou jsem byl odříznutej od celýho svýho dosavadního života. Potřeboval jsem všechen ten stesk a trápení ze sebe nějak dostat. Pravě tehdy jsem se začal čím dal častěji obracet ke kytaře. Písničky jsem si doma skládal už předtím, ale až tehdy se ve mě objevila touha prezentovat je taky veřejně," vypráví dnes Tomáš o nelehkých začátcích v naší metropoli.

První příležitost zahrát si živě získal v baru jednoho svého kamaráda. "Zpočátku jsem vytvářel takovou živou hudební kulisu při obědech a večeřím," vypráví dnes s úsměvem, "probíhalo to tak, že jsem si na místě vymýšlel písničky ve svahilštině a patřičně " procítěně" je předkládal stolovníkům. A oni na to postupně začali reagovat. Nejvtipnější bylo, když za mnou přišel jeden seriózně vypadající pán, poklepal mi na rameno a pochválil mě, že mám fakt povedený texty."

Mezi návštěvníky baru si Tomáš postupně získal první příznivce, kteří začali chodit víc za jeho muzikou než za jídlem. "Díky tomu jsem získal možnost zahrát si jednou týdně takříkajíc sám za sebe. Což mě taky donutilo začít psát víc písniček se skutečnými texty," směje se Tomáš a s nadsázkou dodává: "Většinou píšu, jak jsem zamilovanej a jak je všechno kolem k ničemu." Důležité je však to, že jsou jeho texty autentické, uvěřitelné a navíc hravé.

Tenhle usměvavý mladík s takřka renesančním záběrem má zkrátka charisma, dar okouzlit a strhnout během několika okamžiků. A navíc je výraznou autorskou osobností . Psaní písniček je pro mě ideální protiváha k divadlu, který studuju, jsem v nich sám za sebe, na nic si nehraju, můžu bejt maximálně upřímnej. Navíc mě baví to, jak si lidi v textech nacházejí svoje vlastní příběhy, který s tou mojí původní myšlenkou nemusí mít vůbec nic společnýho. Jak si do nich projektují sami sebe a svoje osudy," říká.

Širší veřejnost na sebe poprvé výrazněji upozornil loni v lednu, kdy okouzlil porotu soutěže Czechtalent Zlín. A zvítězil tenkrát nejen u ní, ale také u publika, které si okamžitě získal svým bezprostředním vystupováním, improvizačním talentem a odzbrojujícím showmanstvím. "Nemusím mít plnej sál a hysterický reakce, ale potřebuju vnímavý lidi, který do toho jdou se mnou," vysvětluje.

Nabídka na natočení desky na sebe nenechala dlouho čekat. Uplynulé letní prázdniny už trávil ve zlínském nahrávacím studiu. "Hodně jsme se snažili zachytit atmosféru těch úplně prvních demáčů, který jsem si natáčel doma na koleni. Technicky dokonalý a vyumělkovaný nahrávky, kdy se výsledná písnička sestříhá z tisíce stop, mě nebaví. Pak se vytrácí veškerej prožitek. Líbí se mi jednoduchost, takže jsme nahrávali vždycky na jeden zátah a do písniček už pak zbytečně nezasahovali. Do některých skladeb jsme natočili další kytary, basu nebo bicí, ale stále jsme se snažili zachovat ten písničkářskej ráz."

Na desce se podíleli renomovaní muzikanti, jako například Petr Vavřík, baskytarista kapely Buty, nebo Jiří Kučerovský, kytarista a zpěvák respektované brněnské kytarovky Animé. Za výsledek si však zodpovídal především Tomáš sám. "O skladbách jsme hodně diskutovali. Rád se nechám poučit, ale nakonec je ta deska především moje vizitka, takže o výsledku si chci rozhodovat sám. To samozřejmě neznamená, že bych měl potřebu na sebe ukazovat prstem a všechny upozorňovat na to, že jsem to celý napsal sám, ale záleží mi na tom, aby byly ty písničky ze mě."

A jak vidí Tomáš svou hudební budoucnost? "Samozřejmě jsem zvědavej, co na to lidi řeknou. Těším se, že budu koncertovat. Budu štastnej, když si lidi koupí desku, přijdou na koncert - a na konci si řeknou: Jo, stálo to za to! Celý je to pro mě ohromná výzva. A ty já mám rád!"

HUDEBNÍ OCENĚNÍ:
16. 4. 2009 - HIT ROKU 2008
píseň Navěky (duet s Anetou Langerovou) - 2. místo
no sice ted uz ma delsi vlasy :-DDD ale je to podobne skutecnosti :-DDD nereste me rači


  uplne dobre hraje na kytaru
vaše  mája

hon za svobodou

16. července 2010 v 14:55 meine kecyki
talže je to totalni blina pro pubertačky, pro se mi to tak líbí ja sem na takove blbosti!!!! je to skvělýýýýýýýýýý film, moc moc se mi to líbí :-))).

Romantická komedie s Mandy Mooreovou v hlavní roli.

Film vypráví o rozpustilé dcerce prezidenta, která by se už chtěla zamilovat, ale pořád jí sleduje tatíkova služba, takže se k ní žádný kluk nemůže ani přiblížit...

Další data k filmu

V televizi

TV Nova 10.7.2010 v 20:00
TV Markíza 1.11.2009 v 16:05
TV Prima 19.9.2009 v 20:00
TV Prima 8.3.2008 v 20:00 (sledovanost: 649 000 lidí)
TV Prima 4.8.2007 v 20:00 (sledovanost: 789 000 lidí)
TV Prima 13.1.2007 v 20:00 (sledovanost: 836 000 lidí)

Základní informace

Český název: Hon za svobodou
Originální název: Chasing Liberty
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Světová premiéra: 9. ledna 2004 (před 2379 dny)
Natočeno: USA / Velká Británie 2004
Režie: Andy Cadiff
Scénář: Derek Guiley, David Schneiderman
Kamera: Ashley Rowe, Kevin Rudge
Hudba: Christian Henson
Hrají: Mandy Moore (Anna Fosterová), Stark Sands (Grant Hillman), Matthew Goode (Ben Calder), Tony Jayawardena (ochranka v Bílém domě), Jeremy Piven (Alan Weiss), Annabella Sciorra (Cynthia Moralesová), Sam Ellis (Phil), Terence Maynard (Harper), Mark Harmon (prezident James Foster), Caroline Goodall (Michelle Fosterová), Beatrice Rosen (Gabrielle), Marek Vašut (muž pijící v baru), Garrick Hagon (ministr zahraničí), Miriam Margolyes (Maria)
Délka: 110 minut
Žánr: Komedie / Romantický


čauky

16. července 2010 v 14:02 meine kecyki
Po dlouh dobe zase zpatky, ted jsem stravila ddny s moji fakt uper kámoškou. A pak včera na bazene s moji super kámoškou Dančou( mmoje ÄFFS Mrs Žuzu a Aqua Lady v jedne osobe .-D)
 a jeji sestrou. ŽUUUUUUUUUUŽOOOOOOO!!!!!!!
No takže suprove dny, budu se snažit ted pridat nejake články :-))
vaše mája

borka 1

11. července 2010 v 16:02 videjka
tak uplne nadherne zpiva!!!!

tak ahoj

11. července 2010 v 15:29 meine kecyki
vratila jsem se :-D pro informaci :-D

zas

6. července 2010 v 19:58
jenom pro informaci zas tu nebudu :-DD asi do nedele, im sorr

čauuu

5. července 2010 v 18:10 meine kecyki
zdaaaaaaarrrrrrrr!! co prrrazky? ja super byla jsem v kromclu a pak na dni dobre vule no a na odpolednom programu časopisu In a byl tam Tomáš Klus fakt borec, skvěle zpívá a úžasně hraje na kytaru i s jeho doprovodem jirkou, ten hral takdy dobre na gitare :))(tak bych taky chtěla) a jinak Klus je bybornej improvizator a kecal jejda kdyz si vzpomenu borec :-)) no začaly prazky dobre a co vy?